Tipy/Triky

Snažíme se poskytnout co nejlepší služby všem zákazníkům. Občas si člověk přes veškeré video návody na Youtube neví rady. Zde se budeme snažit vysvětlit základy stavby dronu od jeho sestavení, základního nastavení a případné řešení vzniklých problémů (postupně budou přidávány další informace)

FPV Koptéra nejde připojit k PC:

Řadě z vás se určitě stává, že dron neboli koptéra, kterou chcete nastavit v PC přes konfigurátor Betaflight, Emuflight, Inav apod nejde připojit. Jakoby nebyla vůbec připojená i přes všechny nainstalované drivery, které konfigurátory nabízí. První možnost je, že používáte tzv. nedatový kabel - pouze nabíjecí, který neobsahuje datové připojení a zde je nutné zkusit jiný kabel USB. Pokud ani to nepomůže, chyba je nejspíše v ovladačích, které se sice instalují, ale operační systém je správně nepřiřadí. Zde máme šanci na nápravu v podobě softwaru, který dokáže tento problém odstranit. Program má název Immpulse Driver Fixer.

  • Můžete jej stáhnout ZDE

Program nevyžaduje instalaci a po jeho spuštění začne automaticky hledat připojené FC - jednotky tzn. že před samotným spuštěním je zapotřebí mít dron připojen přes datový kabel k PC. Program opraví chybu přiřazení driveru v operačním programu a převede jednotku do tzv. DFU módu, který je určen pro flashovaní řidícího (upgrade) softwaru procesoru jednotky. Jednotku poté připojíme jednoduše ke konfigurátoru tím, že ji odpojíme a opětovně připojíme k USB počítače a tím dojde ke zrušení módu DFU. V příslušném konfigurátoru se následně již zobrazí  číslo portu, na kterém se letová jednotka nachází a lze se k ní již připojit.

  • Základní podmínkou pro bezpečné chování dronu a jeho čistý letový projev je dodržení správných montážních postupů každého komponentu zvlášť.

Vibrace jsou skutečným problémem kvůli výkonnějším motorům, rychlejšímu PID algoritmu a vzorkovací frekvenci gyra FC. Hlavním cílem je snížit množství mechanického šumu z motorů vstupujících do FC/Gyra během letu buď již přiloženým montážním materiálem v balení FC tzv: softmount (gumový materiál) nebo jiným typem.

Typy softmountů FC/ESC:

  • Antivibrační sloupky M2/M3
  • 3D tištěné držáky TPU
  • Silikonový O-kroužek
  • Průchodky (redukce z M3-M2 apod)
  • Pěnová páska

Softmount motorů se nedoporučuje. Zde se vyřeší částečně jeden problém s přenášením vibrací od motorů do rámu, ale řada dalších problémů tímto vznikne.

IMG_20210123_224716

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení