Video vysílače
Nejprodávanější
Značky
Video vysílače tzv.: VTx fungují pomocí podobné technologie jako rádio. Na nejzákladnější úrovni je vaše FPV letová kamera připojena k vašemu video vysílači. Tato kamera převádí snímky, které pořizuje na data, která jsou poté odeslána do video vysílače. Video vysílač přemění tyto informace na rádiový signál a odešle je na připojenou anténu, která poté tento signál odešle. Videopřijímač (VRx), připojený buď k vašim brýlím, nebo k pozemní stanici poté tento signál zachytí a dekóduje jej zpět z rádiových vln do dat, která se poté zobrazí na displeji. Dosah vašeho VTx je velmi závislý na několika různých věcech: úroveň výkonu vašeho VTx (jmenovitá v milwattech nebo mW) - anténa připojená k vašemu VTx - anténa připojená k videopřijímači a frekvence signálu, na kterém pracujete (zarušení okolí)
VTx fungují tak, že posílají váš video přenos vzduchem na určitých frekvencích. Představte si to spíše jako vyladění autorádia na konkrétní stanici, kde nebudete moci přijímat tuto konkrétní stanici, dokud nenaladíte rádio na správnou frekvenci. Je to stejné pro vaše VTx a VRx. Aby bylo možné přijímat frekvenci v nejstabilnější podobě, musí být oba nastaveny na stejný kanál. Při výběru VTx nejdříve budete chtít vybrat ten, který bude pracovat v celkovém frekvenčním spektru, které hledáte. Pro většinu aplikací je dostačující kombinace vysílače / přijímače pracující na frekvenci 5,8 GHz.
Dále jsou VTx rozděleny do pásem a kanálů. Každé pásmo má přibližně 8 kanálů, ze kterých si můžete vybrat. Kanály jsou zde ze dvou důvodů. Mít možnost vybrat kanál s co nejmenším rušením na daném místě. Při letu ve více lidech je dobré oddělit každého pilota alespoň o 60 Hz, aby nedošlo k vzájemnému rušení. Například: Při použití frekvence 5800 by ostatní piloti měli létat nejblíže na frekvenci 5740 nebo 5860.